Ilgai buvusios laisvos VšĮ „Lazdijų ligoninė“ direktoriaus pavaduotojo pareigos patikėtos gyventojų pagarbą užsitarnavusiam, ilgametę darbo patirtį turinčiam, mūsų rajone gimusiam ir užaugusiam gydytojui ortopedui-traumatologui Dainiui Gibui. Pirmuosius konkrečius rezultatus duoda ir aktyvios pastangos pritraukti jaunus specialistus – prie ligoninės kolektyvo jungiasi kraštietis ortopedas-traumatologas Mindaugas Bakša, šiuo metu VšĮ „Tauragės ligoninė“ einantis Ortopedijos – traumatologijos skyriaus vedėjo pareigas. Gydytojas Mindaugas Bakša ligoninės konsultacinėje poliklinikoje dirbs jau rugsėjo 25 d. Jo specializacijos sritys itin aktualios mūsų rajono gyventojams: tai kelio sąnario, meniskų patologijos bei kitos degeneracinės kelio sąnario ligos ir jų gydymas, klubo bei kelio sąnarių protezavimas, ortopedinės peties sąnario patalogijos, jų diagnozavimas ir operacinis gydymas. Taip pat plaštakos ir pėdos įgytos deformacijos - riešo kanalo atlaisvinimo, plaštakos minkštųjų audinių, pėdos korekcinės patalogijų diagnozavimas ir operacinis gydymas.

Numatytos priemonės siekiant pakviesti dirbti daugiau medikų

Tai tik pirmieji rezultatai. Savivaldybės vadovai bei VšĮ „Lazdijų ligoninė“ direktorius ir toliau aktyviai dirba, kad visų pirma kraštiečiai gydytojai, kurie gimė ir užaugo Lazdijų rajone, tačiau po medicinos studijų pasirinko darbą kitose Lietuvos vietose, prisijungtų prie ligoninės kolektyvo ir konsultuotų bei teiktų paslaugas savo kraštiečiams.

„Sveikata yra brangiausias mūsų turtas, todėl siekiame ne tik išlaikyti ligoninę su visais stacionaraus gydymo skyriais, bet ir gerinti teikiamų paslaugų kokybę, plėsti ambulatorinių paslaugų spektrą bei apimtis, kad pritrauktume dirbti trūkstamų specializacijų medikus. Svarbu tai, kad merės Ausmos Miškinienės vadovaujama taryba jau yra skyrusi papildomą finansavimą Vaikų ligų poskyrio išlaikymui, praėjusio tarybos posėdžio metu buvo priimtas sprendimas ir dėl papildomų lėšų skyrimo atvykstantiems dirbti į Lazdijų rajono savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigas, trūkstamos specialybės gydytojams ir rezidentams. Taigi, ne tik kalbama, jau numatytos ir konkrečios priemonės, skatinančios medikus atvykti dirbti į mūsų rajono gydymo įstaigas. Ir tai tik vienas iš daugelio žingsnių, kuriuos drąsiai žengiame siekdami, kad mūsų krašto gyventojai gautų profesionalias ir laiku suteiktas paslaugas. Dėkoju rajono merei ir ligoninės kolektyvui už palaikymą ir pasitikėjimą. Tik visų mūsų pastangų ir bendradarbiavimo dėka galime pasiekti  laukiamus rezultatus“, – apie teigiamas permainas ligoninėje kalbėjo savivaldybės VšĮ „Lazdijų ligoninė“ vadovas Valdas Vabuolas.

Lazdijų ligoninėje atnaujintos visos paslaugos, o jų teikimo apimtys viršija lūkesčius

Lazdijų ligoninėje teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos jau atnaujintos pilna apimtimi – gyventojams šiuo metu teikiamos visos iki karantino teiktos paslaugos. Praėjusį mėnesį ligoninės gydytojai, padedant slaugos ir kitam aptarnaujančiam personalui, suteikė  apie 86 proc. ambulatorinių paslaugų, o stacionarinių – 101 proc. Šios pasiektos paslaugų teikimo apimtys ženkliai viršija Sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytus reikalavimus (ambulatorinių paslaugų ne mažiau kaip 65 proc., stacionarinių – 61,2 proc.). Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų apimtys taip pat pasiektos, todėl ligoninė gauna 100 procentinį finansavimą iš teritorinių ligonių kasų.

Medicininės įrangos įsigijimui – daugiau kaip 178 tūkst. eurų, tinkamos ventiliacijos bei fizinės reabilitacijos patalpų remontui – dar 300 tūkst. eurų

Rugsėjo pirmąją VšĮ „Lazdijų ligoninė“ startavo dar vienas projektas – „Bendradarbiavimas siekiant aukštos kokybės sveikatos priežiūros paslaugų pacientų mobilumo“, kuris skirtas užtikrinti labiau integruotą, kokybišką ir lengvai prieinamą sveikatos paslaugų teikimą pasienio regione. Projekto įgyvendinimo metu planuojamas medicininės įrangos - laparoskopinių instrumentų, operacinio siurblio, citoskopo komplekto su priedais, instrumentų peties ir kelio artroskopijai, elektrolitų bei hematologiniai analizatorių ir kt. šiuo metu labai reikalingos įrangos įsigijimas. Iš projekto lėšų taip pat bus organizuojami mokymai. Minėtas projektas bus įgyvendintas su visuomenės sveikatos priežiūros centru Seinuose (Lenkijos Respublika). Projekto biudžetas iš viso daugiau kaip 417 tūkst. eurų, investicijų dalis, tenkanti Lazdijų ligoninei, yra daugiau kaip 178 tūkst. eurų.

Be jau minėtų lėšų, solidžią sumą – 300 tūkst. eurų – Lazdijų ligoninės priežiūros paslaugų kokybės gerinimui vasaros pabaigoje skyrė Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Už šias lėšas  bus suremontuotos Fizinės medicinos ir reabilitacijos centro patalpos, įrengta tinkama ventiliacijos sistema. Visus darbus planuojama atlikti dar šiais metais.

Lazdijų ligoninė
Viešoji įstaiga, Kauno g. 8,
67128 Lazdijai

Telefonas - (8 318) 51 435,
Faksas -  (8 318) 51 434,
el.paštas ligonine@lazdijuligonine.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 165220415

Sukurta 2015 ©